Moja przygoda z nawilżającą emulsją do twarzy Palmers

Znalezienie dobrego nawilżającego kremu do twarzy to dla mnie nie lada wyzwanie. Mam bardzo suchą skórę i zwykle kremy przeznaczone dla tego typu cery są dla mnie za słabe. Szukając dobrego nawilżenia jakiś czas temu natrafiłam na krem firmy Palmers. Jeżeli interesuje Was co o nim sądzę – zapraszam do czytania 🙂
Do zakupu zachęciła mnie opinia jednej z you tuberek, która również posiada ten typ skóry co ja. Udałam się do Hebe i zakupiłam ww kremik. Tubka wygląda jak opakowanie kremu do rąk, ale specjalnie mi to nie przeszkadza, o ile krem spełniałby swoje zadanie. Konsystencja jest również podobna do lekkiego kremu do rąk. Jednak po pierwszym użyciu spotkała mnie przykra niespodzianka – w kremie znajdowały się malutkie drobinki, jakby peelingujące, o których nie było mowy w opisie produktu.
Oczywiście wróciłam do Hebe z zapytaniem, czy tak ma być i niestety okazało się, że nie. Po 2 dniach stosowania zdecydowałam, że dam kremowi odpocząć i wrócę do niego za jakiś czas. Po około 6 m-cach po drobinkach nie było ani śladu 🙂 Jak już konsystencja była ok, to niestety zapach dla mnie stał się nie do zniesienia – kakao, czekolada na twarzy…i do tego bardzo intensywne. Ale chciałam dać mu szansę. Po 2 tygodniach męczenia się z zapachem zrezygnowałam, gdyż krem dobrze nawilżał, ale nic poza tym. Zużyłam go do nóg, gdyż nie lubię wyrzucać kosmetyków, ale nie ukrywam, że zajęło mi to sporo czasu.
Także nie jest to krem do skór wymagających dużego nawilżenia i osób, które mają wrażliwy nos 🙂 Dodatkowo ma dość niski filtr – 15. Mi osobiście to nie przeszkadza, ale jeżeli ktoś dba o ochronę przeciwsłoneczną, to również nie polubi się z tym kremikiem. Ogólnie w mojej ocenie produkt wypada dość słabo. Nie zapewnia dostatecznego nawilżenia, a do tego pachnie zbyt intensywnie. Za 100 ml zapłacimy około 30 zł, ale wolę wydać taka kwotę na mniejszy, ale sprawdzony produkt.
Miałyście ten krem? jak się u Was sprawdził?

 

Jedna odpowiedź do “Moja przygoda z nawilżającą emulsją do twarzy Palmers”

Dodaj komentarz